Toto je civilizované miesto pre verejnú diskusiu

Diskutujte na tomto fóre s rovnakým rešpektom ako vo verejnom parku. Je to zdieľaný komunitný zdroj - miesto na zdieľanie zručností, znalostí a záujmov prostredníctvom verejnej diskusie. Pamätajte, že uverejnené príspevky tu zostanú večne a časť hodnotných informácií bude mať aj svoju tlačenú podobu vo forme pravidelného obecného periodika.

Toto nie sú tvrdé pravidlá, len usmernenia na vygenerovanie lepšieho úsudku našej komunity a to občanov Zálesia. Chceme toto miesto udržať čisté a dobre osvetlené pre civilizovanú verejnú diskusiu.

Zlepšime diskusiu

Pomôžte nám urobiť toto fórum skvelým miestom pre diskusiu. Vždy je možné diskusiu zlepšiť akýmkoľvek spôsobom, aj keď to bude malý krôčik, je dôležitý. Ak si nie ste istí, že Váš príspevok dáva konverzácii pridanú hodnotu, zamyslite sa nad tým čo chcete povedať a skúste to neskôr.

Témy, o ktorých diskutujeme, sú pre nás dôležité a boli by sme radi, aby ste sa o ne záujímali. Rešpektujte témy a ľudí, ktorí o nich diskutujú, aj keď nesúhlasíte s niektorými z tých, o ktorých sa hovorí.

Jedným zo spôsobov, ako zlepšiť diskusiu, je objavovanie tých tém, ktoré sú tu už otvorené. Čas strávený prehliadaním tém predtým, než odpoviete alebo začnete sami, a budete mať väčšiu šancu stretnúť sa s ostatnými, ktorí zdieľajú vaše záujmy.
Pokiaľ máte pocit, že Vám nejaká téma chýba, môžete ju vytvoiť aj sami.

Svoj nesúhlas vyjadrujte slušne a vecne

Možno budete chcieť na niečo reagovať nesúhlasom. To je v poriadku. Nezabudnite však kritizovať nápady, nie ľudí. Vyhnite sa:

 • Nádavkam
 • Útokom na osoby
 • Reagovať na tón príspevku namiesto jeho skutočného obsahu

Namiesto toho poskytnite odôvodnené protiargumenty, ktoré zdokonaľujú konverzáciu

Vaša účasť sa počíta

Kategórie a témy, ktoré sme tu nastavili, nastavili tón pre každý nový príchod, každého nového prispievateľa. Pomôžte nám ovplyvňovať budúcnosť tejto komunity tým, že sa rozhodnete zapojiť do diskusií, ktoré z tohto fóra robia zaujímavé miesto.

Toto fórum poskytuje nástroje, ktoré umožňujú spoločenstvu kolektívne identifikovať najlepšie (a najhoršie) príspevky: záložky, obľúbené, vlajky, odpovede, úpravy a tak ďalej. Použite tieto nástroje na zlepšenie svojich vlastných skúseností ako aj všetkých ostatných.

Riadte sa tým, aby ste opúštali toto fórum lepšie ako ste ho našli.

Ak vidíte problém, označte ho

Moderátori majú osobitnú právomoc. sú zodpovední za toto fórum. Ale takisto aj vy. S vašou pomocou môžu byť moderátori komunitnými sprostredkovateľmi, nie len kontrolórmi alebo policajtmi.

Keď vidíte zlé správanie, neodpovedajte. Podporujete to zlé správanie tým, že si ho uvedomujete, spotrebováva vám energiu a strácate čas. Stačí takýto príspevok označiť. Ak dôjde k vytvoreniu dostatočných vlajok, podniknú sa kroky buď automaticky, alebo pomocou moderátora.

Aby sme udržali naše fórum na úrovni, moderátori si vyhradzujú právo kedykoľvek dôvodu že príspevok poručuje kódex tohoto fóra odstrániť akýkoľvek obsah a akýkoľvek užívateľský účet. Moderátori a administrátori tohoto fóra nenesú žiadnu zodpovednosť za akýkoľvek obsah zverejnený komunitou a prihásenými užívateľmi fóra.

Buďme rozumní

Žiadame vás aby ste sa vyvarovali:

 • Buďte korektní. Nezverejňujte nič, čo by rozumná osoba považovala za urážlivé, zneužívajúce alebo nenávistné.
 • Udržujte obsah čistý. Nezverejňujte nič obscénne alebo sexuálne explicitné.
 • Rešpektujte sa navzájom. Neobťažujte, ani nikoho neľutujte, pokiaľ nesúhlasíte s ľuďmi. Nezverejnujte ani neupozorňujte na svoje osobné informácie.
 • Rešpektujte naše fórum. Neposielajte nevyžiadanú poštu alebo inak nezneuživajte fórum.

Toto je verejné fórum a vyhľadávače indexujú tieto diskusie. Majte svoje informácie, odkazy a obrázky v bezpečí pre svoju rodinu a priateľov.

Udržujme poriadok

Snažte sa dať veci na správne miesto, aby sme mohli venovať viac času diskusii a menej upratovaniu. takže:

 • Nezačínajte tému v nesprávnej kategórii.
 • Nepoužívajte krížové príspevky na viaceré témy.
 • Nezverejňujte odpovede bez obsahu.
 • Neodstraňujte tému zmenou v strede.
 • Nepodpisujte svoje príspevky - každý príspevok obsahuje informácie o vašom profile.
 • Namiesto odosielania “+1” alebo “dohodnutého” použite tlačidlo Podobné. Namiesto toho, aby ste už existujúcu tému v radikálne odlišnom smere, použite odpoveď ako prepojenú tému.

Uverejňujte len svoje vlastné veci

Nesmiete uverejňovať nič digitálne, ktoré patrí niekomu inému bez povolenia. Nesmiete uverejňovať opisy, odkazy na metódy krádeže duševného vlastníctva niekoho iného (softvér, video, zvuk, obrázky) ani porušenie iných zákonov.

Robíme to spolu

Táto stránka je prevádzkovaná vašimi spolubčanmii, vami a komunitou obce Zálesie. Ak máte ďalšie otázky týkajúce sa toho, ako by tu mali fungovať veci, otvorte novú tému v kategórii spätnej väzby stránok a poďme diskutovať! Ak dôjde k závažnému alebo naliehavému problému, ktorý nie je možné tu vyriešiť kontaktujte administrátora alebo moderátorov fóra.